Proč byly vynalezeny kukuřičné lupínky?

Kukuřičné vločky nebo „anti-porno vločky“? Pokud jste dostatečně brouzdali po internetu, možná jste objevili podivná tvrzení o tom, proč byly oblíbené obilné kukuřičné vločky skutečně vynalezeny. Ve skutečnosti, když zadáte do Googlu samotná slova „proč byly vynalezeny Corn Flakes?“ odpověď, kterou jste dostali, může číst: „John Harvey Kellogg se narodil dnes v roce 1852. V roce 1878 vynalezl Cornflakes v naději, že obyčejné jídlo zabrání lidem masturbovat. Pan Kellogg, muž, který vytvořil Corn Flakes, vyrobil cereálie na konci 19. století a prodával je jako „zdravé, hotové ranní jídlo proti masturbaci“.

Vážně? Opravdu z tohoto šokujícího důvodu vytvořil nechvalně známý Kellogg vaši známou, křupavou snídani? Podle Snopes.com je toto tvrzení nepravdivé i pravdivé. 

Náboženství A Nestimulující Potraviny 

John Harvey Kellogg byl přinejmenším jedinečný člověk. Říká se, že se často oblékal do bílého obleku a chodil po městě s kakaduem na rameni, protože inspiroval davy lidí, aby následovali jeho „zdravý způsob“ života. Byl široce úspěšným obchodníkem a manažerem sanatoria Battle Creek, světově proslulého lázeňského střediska v Michiganu, které začalo v roce 1866 na základě zdravotních zásad Církve adventistů sedmého dne.

Podle Snopes.com Kellogg nikdy výslovně neuváděl na trh kukuřičné vločky jako „anti-masturbační ranní jídlo“ pomocí těchto specifických slov. Jak si lze snadno představit, široká veřejnost by pravděpodobně na konci 19. století ani dnes tuto zprávu nepřijala dobře. 

Kellogg však připisoval některé poněkud zvláštní pohledy na život. Jako dospělý byl Kellogg docela otevřený ohledně neduhů a zla masturbace, pokud šlo o chlapce i dívky. 

Vyhýbání Se Hříchu

Co to má společného s jídlem? 

Svým způsobem byl Kellogg produktem své doby. V 50. letech 19. století bohatí lidé v Británii a USA zkoumali excesy tím, že jedli k snídani „ všechno “. To může někdy zahrnovat pečené maso, pečivo, chléb, uzeniny a steaky. V té době nebyly žádné snídaňové cereálie kromě horkého ovsa. Kellogg viděl tyto odpustky jako něco, co vedlo k hříchu. Popisoval se jako praktikující vegetarián a vyhýbal se nejen masu, ale i kávě, čaji, koření – obecně všemu, co by mohlo být pro jeho systém příliš „stimulující“. Obyčejné jídlo, podle jeho názoru, bylo to, co vaše tělo potřebuje, aby bylo zdravé a pohybovalo se, aby zabilo nežádoucí sexuální touhy. Zvláštní, ale pravdivé. 

Tímto způsobem lze říci, že Kellogg vynalezl Corn Flakes jako způsob reformy ranních stravovacích návyků Američanů, o kterých doufal, že povedou k cudnějšímu životnímu stylu. Takže ano, lze říci, že kukuřičné lupínky byly ve skutečnosti vynalezeny, aby zabránily masturbaci.