Kultura Sýrie

Západoasijský národ Sýrie je domovem různých etnických skupin. Země má dlouhou kulturní historii, kde jsou rodina, náboženství, respekt a sebekázeň považovány za velmi důležité.

Etnicita, Jazyk A Náboženství

Sýrie má populaci 19 454 263 jedinců. Arabové tvoří 50 % syrské populace. Alawité, Kurdové a Levantine tvoří 15 %, 10 % a 10 % syrské populace. Arabština je oficiálním jazykem Sýrie. V národě se také mluví kurdsky, arménsky, aramejsky, francouzsky a anglicky. Islám je oficiálním náboženstvím státu. Sunnitští muslimové tvoří 74 % populace země. 10 % populace představují křesťané.

Kuchyně

Syrská kuchyně odráží vlivy řecké, středomořské, jihozápadní asijské, turecké a francouzské kuchyně. Mezi nejběžnější pokrmy kuchyně patří kibbeh (z bulguru, jemně mletého masa, mleté ​​cibule a koření), hummus, tabbouleh (levantský vegetariánský salát), fattoush (syrský nebo libanonský chlebový salát), baklava (sytá, sladká dezertní pečivo), sujuk (kořeněná klobása) atd. Známý je syrský sýr. Sušenky nebo sušenky zvané ka’ak se také připravují a jedí se sýrem. Arabská káva, arak (alkoholický nápoj), bílá káva a jallab jsou některé oblíbené syrské nápoje.

Tradiční Oblečení

Syrští muži obvykle nosí dlouhé šaty zvané „kaftan“, zatímco ženy nosí dlouhé róby, obvykle černé barvy, které zakrývají celé tělo. Muži i ženy nosí zábaly hlavy. Většina lidí v Sýrii však nosí moderní oblečení v západním stylu. Od žen se očekává, že se budou oblékat skromně.

Literatura, Umění A Řemeslo

Sýrie má bohaté dědictví literatury a umění. Syrští spisovatelé významně přispívali do arabské literatury po celá staletí. Zpočátku se literární díla zaměřovala na romantismus, ale ve 20. století dominoval syrské literatuře sociální realismus. Země má také dlouhou historii ústní literatury, která zahrnuje lidové příběhy a legendy, pohádky, válečné příběhy a další. Velká část této literatury byla také vydána v publikované podobě.

Vzhledem k tomu, že islám zakazuje obrazovou reprezentaci zvířecích a lidských forem, syrské umění obsahuje především geometrické vzory a kaligrafii. Tato umělecká díla lze vidět v palácích a mešitách po celé zemi. V Sýrii se vyrábí řada řemesel, jako jsou stříbrné a zlaté šperky, zpracování mozaikového dřeva, výroba látek, foukání skla, tkaní koberců atd.

Performance Arts

Po staletí sloužila Sýrie jako jedno z center arabského světa klasické arabské hudby. Hudba muwashshah se rozvinula v syrském hlavním městě Aleppu a byla používána k doprovodu andaluské poezie. Lidová hudba Sýrie používala oud (strunný nástroj), flétnu a klínové bubny. Beduínská hudba je populární v pouštních oblastech. Dnes se o evropskou hudbu velmi zajímá také mládež v městských oblastech. Sýrie má také odvěkou historii církevní hudby. Křesťanská hymnodie vznikla v zemi.

Dabkeh, lidový tanec zahrnující kruhový a liniový tanec, je populární v Sýrii. Často se provádí při příležitostech, jako jsou svatby. Další tanec zvaný Arāḍa zahrnuje použití mečů.

Sýrie má také dlouhou tradici vyprávění příběhů. V zemi je mnoho kaváren, kde se podává čaj a profesionální vypravěč přednáší pokračující ságu.

Sportovní

Fotbal, plavání, tenis a basketbal jsou nejoblíbenější sporty v Sýrii. V minulosti Sýrie hostila několik mezinárodních sportovních akcí, jako jsou Panarabské hry a Středomořské hry. Národní fotbalový tým národa dosáhl určitého úspěchu tím, že se kvalifikoval na čtyři akce Asijského poháru. Fotbal se hraje profesionálně i neformálně po celé zemi.

Život V Syrské Společnosti

Syrská společnost je převážně patriarchální společností. Zde se se ženami často zachází jako s méněcennými než muži a jsou vždy drženy v péči mužského příbuzného, ​​otce, manžela nebo syna. Ačkoli ženy pracují na polích ve venkovských oblastech, většina syrských žen v městských oblastech nepracuje mimo své domovy. Pouze 1 % zaměstnaných žen zastává manažerské nebo administrativní pozice.

Sňatky v Sýrii obvykle domlouvá rodina páru. Je velmi vzácné, aby se páry vzaly bez přání své rodiny. Polygamní manželství se sice vyskytují, ale zákon stanoví, že muž se může oženit více než jednou, pokud může finančně podporovat své více manželek.

Syrské domácnosti jsou obvykle velké a ve stejném domě žijí více než dvě generace. Nejstarší muž rodiny, obvykle otec nebo dědeček, má nejvyšší autoritu. Pro ženy je rodina jediným sociálním odbytištěm, protože obvykle nesmí opustit domov samy. Dědičnost je patrilineární s tím, že nejstarší syn dědí majetek po otci ve většině případů. Příbuzenské vazby jsou v syrské společnosti silné.

Děti jsou v Sýrii velmi ceněné. Jsou považovány za Boží dary a čím více dětí má člověk, tím je považován za šťastnějšího. Vzdělávání je poskytováno chlapcům i dívkám, ale vzdělání dokončí více chlapců než dívek.

Muži a ženy se na syrských společenských setkáních obvykle stýkají odděleně. Dlouhé rozhovory jsou považovány za oblíbenou zábavu. Lidé většinou stojí blízko a mluví nahlas. Pozdravy jsou často propracované povahy a zahrnují otázky týkající se zdraví a blaha rodiny. Syřané jsou považováni za milující lidi. Objímání a líbání mezi příslušníky stejného pohlaví je běžné. Veřejné projevování náklonnosti mezi příslušníky opačného pohlaví se však nedoporučuje.