Gastro obaly představují důležitou součást potravinářského průmyslu

Provozujete-li restauraci, bistro nebo rychlé občerstvení, pravděpodobně se neobejdete bez gastro obalů. Při jejich výběru je potřeba zohlednit několik klíčových faktorů, které zajistí, že vámi vybrané gastro obaly budou splňovat kritéria pro uchovávání potravin a zachování jejich čerstvosti.

Na co se zaměřit při výběru gastro obalů?

  • Materiál – představuje klíčový faktor. Mezi běžně používané druhy materiálů patří plast, papír, hliník nebo sklo. Každý z nich má své výhody i nevýhody. Je tedy důležité zvážit vaše požadavky a potřeby, než se pro ně jaký konkrétní materiál rozhodnete.
  • Velikost obalu – záleží na tom, k čemu budete gastro obal používat. Jak velké porce jídla do něj budete servírovat. Volte takovou velikost, která poskytuje dostatek prostoru, ale zároveň není zbytečně velká.
  • Funkčnost – obaly by se měly dát snadno uzavírat i otevírat. Zvažte, zda pořídit takové materiály, které lez používat i v mikrovlnné troubě pro ohřev pokrmů.
  • Design – ten ovlivňuje prezentaci pokrmů a zážitek zákazníka. Obal by měl být vizuálně atraktivní a také by měl odpovídat stylu vaší kuchyně. Můžete na něj nechat natisknout logo vaší společnosti a nechat jej vyrobit ve vašich firemních barvách. Díky tomu získáte bezplatnou reklamu.
  • Bezpečnost obalu – při výběru gastro obalů se ujistěte, že obaly splňují veškeré potřebné hygienické a bezpečnostní standardy pro kontakt s potravinami a že neobsahují žádné škodlivé látky.

Jarico – prodejce nejen gastro obalů

Společnost Jarico nabízí široké portfolio produktů. Na trhu působí již velmi dlouhou dobu. Od počátku svého působení se zaměřovala na oblast obalového materiálu, který nabízela širokému spektru zákazníků. Kromě gastro obalů nabízí i papírové sáčky, obaly dárkové či průmyslové. Svůj sortiment rozšířila o hygienické, čistící a úklidové prostředky a pořídit si na e-shopu můžete také pokladní kotoučky. Cílem firmy je poskytovat svým zákazníkům kvalitní služby za přijatelné ceny. Chce pohotově reagovat na všechny zákazníkovi potřeby. Většina nabízeného zboží je skladem a je tedy připravená k okamžité distribuci.