V kterých zemích se pije nejvíce piva?

První pivo bylo s největší pravděpodobností uvařeno v Mezopotámii kolem roku 7000 před naším letopočtem. V současné době je pivo čtvrtým nejoblíbenějším nápojem na světě po vodě, čaji a kávě. Je to také nejoblíbenější alkoholický nápoj na světě. Pro investory je pivní byznys ve většině zemí sázkou na jistotu. I v době hospodářské krize lidé nadále nakupují a konzumují pivo. Zdá se, že k prolomení trendu rostoucí spotřeby bude zapotřebí více než jen zvýšení ceny piva. Zajímavé je, že evropské a africké země jsou na prvním místě v žebříčku zemí, které pijí pivo, přičemž na prvním místě je Česká republika.

Nejoblíbenější Země Konzumující Pivo

Česká Republika

Titul největšího konzumenta piva získává Česká republika , která ročně vypije asi 142,6 litrů na hlavu. Česká republika je na čele žebříčku pití piva na hlavu za posledních 23 let. Česká populace vypije 250 půllitrů, jeden každých 35 hodin na osobu. Zajímavé je, že země byla první, která měla muzeum piva. Pivo je také v České republice národním pokladem a vaří se v zemi po staletí. Češi věří, že pivo je zdravé na trávení a snižuje riziko vysokého krevního tlaku.

Seychely

Na druhém místě jsou Seychely , destinace pro turisty. Seychely spotřebují 116,6 litrů piva na hlavu. Horké klima a vysoký počet rekreantů přispěly k vysokému pití piva na hlavu v zemi.

Ostatní

Rakousko (104,8 litrů na hlavu), Německo (104,7) a Namibie (104) doplňují žebříček pěti zemí s nejvyšší spotřebou piva na hlavu.

Spotřeba Piva V Evropě

Evropa se může pochlubit některými z nejlevnějších piv a nápojů, stejně jako některými z nejvyšších počtů kamarádů na pití na hlavu. Evropské země dominují první desítce zemí, které pijí pivo na hlavu, protože 8 z 10 nejlepších zemí se nachází v Evropě. Kromě České republiky, Rakouska a Německa jsou dalšími evropskými zeměmi na žebříčku top 10 zemí konzumujících pivo Polsko , Irsko , Litva a Estonsko . Evropa má některé z nejlepších společností na vaření piva, které se nejen specializují na vaření piva, ale také prodávají a propagují své produkty. Evropa je také hlavní turistickou a obchodní destinací, přičemž většina návštěvníků si během svého pobytu dopřeje láhev nebo dvě piva. Spojené království je překvapivě celkově na 27. místě se spotřebou 67,7 litru na hlavu.

Spotřeba Piva V Africe

Přestože je v Africe ve srovnání s Evropou v průměru méně lidí, kteří konzumují pivo, některé země na kontinentu patří mezi největší spotřebitele piva na hlavu na světě. V čele smečky vedou Seychely se spotřebou 114,6 litrů na hlavu, těsně za ní následuje Namibie, která je také globálně 5. se 104 litry na hlavu. Gabon , s 88,9 litry na hlavu, doplňuje tři země s největším počtem piva v Africe.

Která Země Spotřebuje Nejvíce Alkoholu Na Hlavu?

Pokud jde o celkovou spotřebu alkoholu, včetně piva a vína, Bělorusko se stává nejchlastanějším národem světa . Země ročně spotřebuje 17,5 litru alkoholu, což je ekvivalent 179 lahví vína. Moldava , Litva , Rusko a Rumunsko doplňují seznam pěti zemí, které nejvíce pijí alkohol. Česká republika, světová špička v pití piva, je s 13 litry čistého alkoholu na hlavu až na 9. místě.