Jak to funguje?

Kvě 9th, 2014

Magazín cojecool.cz nabízí prostor každému nadšenému pisálkovi zlepšit své schopnosti a publikovat články. Pokud článek spňuje pravidla, pak bude publikován. Vaše články budou návštěvníci číst podle jejich zajímavosti a kvality, proto se snažte vždy vybírat atkrativní, ale zároveň unikátní téma. Pro zvýšení zájmu o článek ho doporučujeme sdílet na sociálních sítích, případně na něj odkázat z různých linkovacích služeb a vlastních webových stránek.

Článek může sloužit i jako proapgace vašich produktů či služeb. Na oplátku ale musí přinášet čtenářům nějakou informační hodnotu. Nezapomínejte, že čím zajímavější článek, tím je vyšší pravděpodobnost, že na něj bude odkazováno a bude vám tak mnohem lépe přinášet zisk. Aby však přípěvek mohl být prospěšný je nutné nepublikovat ho nikde jinde, jinak bude považován za duplicitu (a pravděpodobně nebude ani schválen).

Pro publikování článků máte dvě možnosti. Buď přidáte článek jako host, nebo se zaregistrujete a po přihlášení vstoupíte do administračního systému, kde článek napíšete a později ho budete moci upravovat. Ke správě magazínu využíváme systém správy obsahu WordPress, který vyniká jednoduchým ovládáním i pro naprostého začátečníka.

Aby byl článek schválen, musí splňovat určitá pravidla:

1. Článek musí přinášet nějakou informační hodnotu pro čtenáře webu. Bezduché slátaniny obsahující pouze reklamu nebudou schváleny!

2. Článek může obsahovat maximálně 3 odkazy a 1 banner/logo apod.

3. Článek musí být v rámci internetu unikátní = musí být publikovaný pouze na tomto webu a nikde jinde.

4. V článku se vyvarujte velkému množství hrubých pravopisných chyb a snažte se o určitou slohovou úroveň.

5. Zvolte vhodnou délku článku, pro schválení doporučujeme alespoň 1800 znaků (pokud nejde o krátkou zajímavost), do informační kategorie „co jste nevěděli o…“ doporučujeme delší texty.

6. Používejte pole „hledat“ nahoře na stránce a nepište článek na totožné téma, které už se na webu nachází. Napište například jinou zajímavost z oboru.

Tip: Chcete-li představit například eshop, který nabízí běžné zboží, napište o nějaké zajímavosti z oboru. Pokud prodáváte hodinky, napište něco z historie výroby hodinek, použítých materiálech, hodinkách slavných osobností a podobně. Nepište článek tipu „prodáváme hodinky téhle a téhle značky, kupte si je u nás tady!!!“.

Tip 2: Vybírejte si k napsání článku co nejvíce specifické téma, nepište obecné informace, ale zaměřte se vždy na nějaký konkrétní problém.

Přečtěte si již publikované články, abyste si udělali představu o tom, jak by takový text pro schválení měl vypadat.

Pravidla pro kategorie:

Aktuality a události – kategorie slouží pro publikování článků o aktuálním dění a upozornění na blížící se události jako jsou koncerty, výstavy, přednášky atd.

Co jste nevěděli o… – do této kategorie se řadí všechny informační články na nějaké dané téma; například z historie výroby nějakého produktu; dějepisné články; pojednání o konkrétních problémech atd.

Jak na to – návody k nejrůznějším činnostem; např. jak vyrobit model letadla; jak vypěstovat čtyřlístek; jak…

Krátké zajímavosti – krátké texty upozorňující na nějakou zajímavou událost, produkt, vtípek, stránku atd.; předmět článku ale musí být skutečně něčím výjimečný!

Novinky na trhu – články představující nějaký nový zajímavý produkt či službu; opět musí být předmět článku něčím výjimečný, ne tipu: „prodáváme boty“, pokud však prodáváte skákající boty ve tvaru UFO, to je pak něco jiného.

Zábava – sem patří například různé vtipné texty, vtipy, zábavná videa, obrázky atd.

Žebříčky nej… – kategorie určená pro seznamy těch nej věcí v určitém oboru; např: „Deset největších podivínů světa“ – článek třeba o šilených dobrodruzích nebo pojídačích hadích exkrementů apod.