Tukutuku: Sběratelů ubývá

Od Jan77
v Krátké zajímavosti
Bře 1st, 2017
Žádné komentáře
1569 Views

Každá doba má své trendy a koníčky. Ještě před 30 lety jsme nevěděli nic o internetu a sociálních sítích a lidé se sdružovali a komunikovali zcela jinak. Jednou z možností, jak zapadnout do nějaké party a pravidelně se scházet, bylo sběratelství. Někdo sbíral známky, jiný mince, další pivní tácky nebo pohledy. Vytvářely se tak různé kluby i spolky a čas od času se pořádaly burzy, kde si sběratelé měnili své úlovky. V současné době sběratelů výrazně ubývá a spíše zůstávají ti starší, kteří své sbírky předávají dál. V každém koutu naší republiky najdete sběratele známek, autíček, panenek, vojáčků, nožů, kabelek, klobouků, lžiček nebo podpisů slavných. Poněkud originální vášní jsou sbírky psích boudiček, papírových draků, nočníků, lékařského náčiní apod. Asi nejbizardnější sbírkou je tisíc blech uložených v lihu.

V dnešní době sběratelství jako takové je na ústupu. Dnešní generace se věnuje spíše virtuálnímu světu a virtuálně sbírá a loví pokémony, shromažďuje přátele a like na Facebooku nebo láká odběratele na YouTube. Volný čas většina lidí tráví na internetu, kde najdete mnoho zábavy od online her, videí, muziky, blogů, ale také filmů, knih i časopisů. Až si budete chtít přečíst o zajímavých sbírkách a sběratelích, navštivte online magazín Tukutuku. To je jeden z nejnovějších a nejmodernějších online časopisů, ve kterém najdete stovky zajímavých a neobvyklých článků a rozhovorů, žádný bulvár, zkrátka inspirativní a zábavné informace. Všechny články jsou řazeny do sekcí (novinky, cestování, lifestyle, na pohodu, kariéra, rozhovory), vybere si zkrátka každý. Online magazín je dobrým společníkem při cestování v městské hromadné dopravě, zkrátí vám čas během čekání u lékaře nebo na úřadě a nebo si jej můžete číst při relaxaci v posteli. Redakci tvoří mladí zapálení novináři, kteří vychází ze směru, kterému se v moderní žurnalistice říká inteligentní lifestyle. Čtení tohoto magazínu vás jistě obohatí a čas, který čtení věnujete, nebude ztracený.

A třeba se stanete sběratelem, tedy pravidelným odběratelem, článků a informací, které tento časopis nabízí. Sběratelství je prostředkem, jak trávit volný čas. Sběratelství jako takové má svůj původ už v antice, kde velcí řečníci v čele s Ceasarem sbírali umělecká díla. Ve středověku bohatí sbírali louky, pole a drahé kovy, jedna ruská hraběnka dokonce sbírala ložní mísy, které tehdy sloužily jako toaleta. Vědci a umělci shromažďovali rukopisy… Zkrátka v každé době se sbírá něco. My žijeme v době, kdy se sbírají like na Facebooku a odběratelé online videí, článků a her. Jakou   sbírku tedy máte vy?

0 votes

Komentáře jsou uzavřeny.