Kam kráčíš, ekonomiko?

Od Jan77
v Krátké zajímavosti
Bře 1st, 2017
Žádné komentáře
1384 Views

Hrozí další ekonomická krize, pády světové burzy a propady měn? Takové otázky si pokládají již nejen ekonomičtí odborníci, ale i kdokoliv, kdo má alespoň minimální zájem sledovat ekonomické zpravodajství a orientovat se v současném celosvětovém dění. Ti pesimističtější pak dokonce pokládají ještě strašidelnější otázku – hrozí rozpad světa tak, jak jej známe?

Samozřejmě, není třeba podporovat jakoukoliv zbytečnou hysterii, je nicméně skutečností, že v posledních letech můžeme o ekonomické stabilitě mluvit jen těžko, byť to tak na první pohled nevypadá. Jenomže to je způsobeno nejsilnějším hráčem na trhu, který jej svou velikostí dokáže celý podpírat jako bájný Atlas – Čínou. Což ovšem není kdovíjak dobrá zpráva – zaprvé vypovídá o tom, že západní ekonomika nemůže té čínské konkurovat, za druhé pak dramaticky narůstá počet čínských akvizic v Evropě (a tedy i u nás) a ve Spojených státech. Jako by Čína používala slavný bonmot Bolka Polívky z filmu Dědictví, aneb kurvahošigutntág – „A teď si vás kúpím všecky.“

Co se však stane, když i čínská ekonomika a její juan padne? Již dnes světové měny nepůsobí stabilně, centrální banky nabízejí záporný úrok a skeptici jen čekají na další celosvětovou ekonomickou krizi, minimálně srovnatelnou s tou, která plnila stránky všech médiích před osmi lety.

V posledních dnech se množí zprávy, že zkušení ekonomičtí stratégové začínají nakupovat zlato. Jejich důvod je nasnadě – zlato je fyzické a nemůže ztratit hodnotu tak, jako by se to mohlo stát u peněz. Jeho historický význam z něj bude prakticky navždy dělat synonymum bohatství.

Investice do zlata je navíc i u nás osvobozena od DPH, k nalezení máte hned několik společností, které vám ji zprostředkují ve vší bezpečnosti a komfortu – i s certifikáty na zlaté slitky či zlaté cihličky.

0 votes

Komentáře jsou uzavřeny.