Vozíte na cestu lékárničku?

Od Jan77
v Krátké zajímavosti
Lis 30th, 2015
Žádné komentáře
1302 Views

Nedávno jsme navštívili poměrně vyhlášené horské středisko. Nejedná se o žádnou samotu či pár chalup někde na horských hřebenech, nýbrž o trvale osídlenou obec s vlastním úřadem, školou, obchodem a samozřejmě bezpočtem penzionů a restaurací. S dostupností lékařské péče je to však horší, jak jsme (naštěstí nepříliš závažným způsobem) záhy poznali.

Mám ve zvyku s sebou vozit na každou cestu malou lékárničku, ať jedeme pryč na jeden den či na dva týdny, po Čechách i za hranice. Platí to dvojnásob od doby, co máme dítě. Vozím v ní léky, které právě užíváme i léky pro případ, co kdyby. Co kdyby se přihodilo komukoli z rodiny něco běžného, čím obvykle trpíme – partnera přepadla bolest hlavy, bolest zad či pálení žáhy, mě se spustila pylová alergie, dcera dostala teplotu nebo si rozbila koleno… Nezbytnou součástí cestovní lékárničky je teploměr, pinzeta na klíšťata, repelenty, dezinfekce, náplast a něco na chřipku. Nicméně někdy člověka přepadne i jiný neduh, na který připraven není.  A to se stalo i nám. Dcerku začalo bolet ouško (do té doby na to netrpěla). Chtěli jsme zajít do lékárny, ale ejhle – lékárna v dané obci nebyla. To mě do té doby vůbec nenapadlo. Pravidelně jsme chodili kolem tzv. lékařského domu a já automaticky předpokládala, že lékárna je jeho součástí. Nebyla. Po pár telefonátech jsme zjistili, že v lékařském domě ordinuje snad jen chirurg, a to pár hodin v týdnu pouze v zimní sezóně, kdy je nejvíce úrazů na sjezdovkách. Nejbližší lékárna byla v několik kilometrů vzdálené obci, nicméně měla pouze do pěti a my to zjistili za deset minut pět… Do hledání lékaře jsme se ani nepouštěli. Dcera proplakala celou noc a ráno jsme jeli raději domů, abychom navštívili ORL specialistu.

Od té doby vozím s sebou o něco větší lékárničku. Zatím jsem (naštěstí) nic nepoužila, ale kdo ví…

0 votes

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>