Digitální nomádství v karavanu
Za digitálního nomáda se považují cestovatelé, kteří pracují na dálku. Při svých cestách využívají internet a moderní technologie k tomu, aby generovali příjem. Digitální nomádství je vlastně takový životní styl, který umožňuje pracovat a při tom svobodně a nezávisle cestovat. Být digitálním nomádem však nemusí nutně znamená být celý rok pryč. Někteří nomádi upřednostňují jen krátkodobé cesty, ovšem jsou zde i tací, kteří jsou pryč i několik let.
Mezi digitálními nomády jsou nejvíce zastoupeni podnikatelé na volné noze, kteří ke své práci využívají jen notebook a internet. Nejčastěji jsou to pak specialisté na tvorbu webových stránek, internetových obchodů, grafici či konzultanti.
Obvyklý způsob dopravy a ubytování jsou mezi nomády levné letenky a hostely. Avšak poslední dobou se objevuje trend úpravy automobilu či koupě karavanu jako prostředku pro cestování i ubytování. Tito nomádi jsou však blíže k domovu, protože se musí pohybovat jen po zemi. Je proto obvyklé, že digitálního nomáda s karavanem potkáte nejčastěji v Evropě.
Asi nejméně náročnou formou, ale zato nejdražší, je využívání karavanu k cestování. Odměnou je však také nesrovnatelně vyšší standard. Zatímco běžný digitální nomád je nucen mít vše v batohu, tak karavan nabízí dostatek úložného prostoru a třeba i komfortu mezi který patří kuchyně, sprcha nebo WC. Nicméně i s karavanem jste rychle připraveni na cestu za novým dobrodružstvím.
Mezi nejznámější české karavanisty-digitální nomády patří určitě Víťa Válka, který již několik let objíždí Evropu s rodinou. Ke své cestě si vybral anglický karavan z bazaru karavanů Burimex a jak si můžete přečíst na jeho blogu, je s ním maximálně spokojen.
Zkuste se i vy zamyslet, jaké by to bylo se stát digitálním nomádem a vidět svět.
Napsat komentář