Kvalitní výkon vyžaduje kvalitní odpočinek

Od Jan77
v Co jste nevěděli o...
Kvě 19th, 2015
Žádné komentáře
12176 Views

Jedenáct z deseti: vrcholových sportovců, lékařů, TOP managerů, matek dětí předškolkového věku a vůbec jakýchkoliv profesionálů, kteří představují absolutní špičku svého oboru vám potvrdí následující pravidlo – abyste mohli podávat vynikající výkon, potřebujete jej postavit na pevných základech značky „kvalitní odpočinek“.

Možná si říkáte: No jo, ale kde takový sehnat? Kvalitní odpočinek se přeci nedá nalézt jen tak pohozený někde na zemi. Odpovědí je hned několik:

1. Koníčky

Věnovat čas tomu, co vás DOOPRAVDY baví, je doslova k nezaplacení. Ať už jde o četbu knih, rekreační sport, houbaření, blbnutí s dětmi či lepení modelů bojových letadel druhé světové války, doba strávená provozováním koníčků je velice účinným dobíječem baterek. Zkuste si proto nalézt každý den čas pro sebe a pro své hobby.

2. Klid

Nicnedělání. Ticho. „To chce klid a nohy v teple,“ říká se a je to pravda. Někdy zkrátka nejlépe dobijete svůj vnitřní akumulátor ničím. Takže vyražte na chatu, hoďte nohy na stůl a ruce za hlavu a relaxujte.

3. Spánek

Do třetice to nejdůležitější. Dobrý, poctivý spánek je zkrátka základem kvalitního odpočinku. Věděli jste však, že přibližně třetina populace západní kultury se potýká s některou ze spánkových poruch? Dosažení kvalitního, patřičně regeneračního spánku v dnešní vysokotempové době rozhodně není zdarma.

Stačí však dodržovat několik základních pravidel – nejíst a nesportovat těsně před spaním, dodržovat denní rytmus (i o víkendech, kdy je tak lákavé jej nedodržet) a spát alespoň sedm hodin. A pozor – spát na kvalitní posteli. Což znamená dobrou (nejlépe zdravotní) matraci a kvalitní rošt, který matraci nechává dýchat a umocňuje její ortopedické vlastnosti. Díky prvnímu se v matraci nepřemnoží roztoči, díky druhému bude spánek pro vaše tělo doslova návštěvou rajské zahrady.

0 votes

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>