Efektivní online kurzy bezpečnosti práce formou e-learningu

Od Instructor.cz
v Co jste nevěděli o...
Led 2nd, 2015
Žádné komentáře
1329 Views

V poslední době se dostávají do popřední nejrůznější kurzy a školení, která probíhají v online podobě. Ve světě všudypřítomného internetu se nejedná o žádnou zvláštnost, spíše o nutnost. Mezi kurzy, které jsou ze zákona povinné nebo jsou nezbytné pro získání profesionálních znalostí, patří školení požární ochrany, školení bezpečnosti práce, školení pro řidiče a samozřejmě rovněž školení první pomoci.

Některé společnosti nabízí dokonce výrobu kurzů pro určité firmy přesně na míru. Jedná se o moderní metody, které slučují několik typů školení dohromady, nebo se může jednat o specifický samostatný kurz, který bude přizpůsoben přesně potřebám zaměstnanců. Tomuto systému kurzů se říká Learning Management System (LMS), což znamená řídicí výukový systém.

Výhody firemních online kurzů

Firemní kurzy a školení zaměstnanců, které probíhají online, nabízí mnoho výhod. Zaměstnavatel ušetří především výdaje spojené s hledáním školících prostor, ale odpadají samozřejmě i další náklady, spojené například s cestováním. Nepochybným plusem je také možnost určit si flexibilní rozvrh a osnovu online kurzu.

E-learning

Školení, které probíhá online prostřednictvím internetu, se označuje jako e-learning (doslovný překlad je elektronická výuka). Tento obor se ukazuje jako neobyčejně progresivní. Nejedná se jen o školení bezpečnosti práce nebo zvládnutí základní první pomoci, ale jde také o kontinuální vzdělávání zaměstnanců. Jen pracovník s maximem daných informací je efektivní a pro zaměstnavatele přínosný.

Jak probíhá e-learning na míru?

E-learningové kurzy probíhají tak, že společnost zašle podklady a informace, ze kterých je vytvořen kurz na míru. Může se jednat o jakékoliv školení zaměstnanců, ať už takové, které je povinné ze zákona, nebo takové, co je nutné pro zvládnutí určité pracovní činnosti.

K těmto kurzům je určený e-learningový software, díky kterému pro vás bude učení a školení online zábavou. Zákaznické kurzy nemusí být vždy nutným zlem a nudou, ale můžete se na ně také těšit. Instruktoři jsou vždy vstřícní a snaží se klientovi poskytnout co nejvíce zachytitelných informací v krátké době. Úspora času je pro některé zaměstnavatele tím nejdůležitějším kladem online školení zaměstnanců.

2 votes

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>