Co je WordPress a proč ho používat?

Od snyll
v Co jste nevěděli o...
Kvě 30th, 2014
Žádné komentáře
1524 Views

WordPress je opensourcový redakční systém pro tvorbu a správu webových stránek. Původně byl určený především pro blogování, ale jeho současná podoba umožňuje použití prakticky pro jakýkoliv typ webu. Modifikovatelnost WordPressu nezná hranic a díky obrovské komunitě, která se kolem tohoto CMS (content management system) vytvořila, vznikají každý den nové pluginy, které slouží k dalšímu rozšíření možností. WordPress je ideální systém pro uživatele, kteří chtějí například svůj blog přenést z „amatérské“ sféry typu blog.cz na profesionálnější úroveň. WordPress vám nabídne jednoduchost a zároveň téměř nekonečnou volnost v oblasti přizpůsobení všem potřebám.

Kromě pluginů je tu další možnost, jak svému webu vdechnout kousek originality – grafické šablony, kterých stále vznikají tisíce a na internetu jich najdete nepřeberné množství. Mnohé motivy vzhledu jsou dostupné zcela zdarma a jiné se dají koupit za poměrně malé peníze od různých společností. Můžete tak mít i zadarmo unikátní a profesionálně vyhlížející stránku se vším všudy.

Díky WordPressu a dostupným návodům si dnes každý, včetně naprostých začátečníků, může vytvořit vlastní webové stránky v rámci několika minut samotné tvorby a hodiny pročítání základních informací z různých zdrojů. Přečtěte si více o WordPressu včetně mnoha užitečných návodů pro začátečníky i pokročilé na webu wplama.cz.

1 vote

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>