10 nejzajímavějších faktů o penisu

Od snyll
v Žebříčky nej...
Kvě 12th, 2014
Žádné komentáře
6875 Views

1. Posmrtná erekce

Po smrti dochází k nejrůznějším tělesným reakcím, jednou z nich je právě erekce. Ve středověku byl tento jev pozorován především při veřejných popravách oběšením, kdy se přihlížející tímto bavili. Erekce se přisuzuje tlaku na mozeček, který vzniká utaženou oprátkou. Někdo ale tvrdí, že k tomu dochází kvůli hromadění krve ve spodních částech těla po tom, co srdce přestane bít. Anglicky se tento jev nazývá „Angel Lust“ neboli andělský chtíč.

2. Orální sex „sám sobě“

Podle průzkumu magazínu Men’s Health pouze 1 ze 400 mužů dokáže sám sobě provést felaci.

3. Dva penisy?

63428114_129358850489Jeden z pěti až šesti miliónů mužů se narodí se dvěma plně funkčními penisy. Zřejmě nejznámějším mužem, který „trpěl“ tímto stavem je Juan Babtista dos Santos (na obrázku), který se narodil v Portugalsku v roce 1863. Oběma penisy mohl močit i ejakulovat. Další zajímavostí jeho těla je, že měl 3 nohy. Juan řekl, že je mužem „zvířecích pudů“ a často souložil tak, že nejprve ejakuloval jedním penisem a okamžitě pokračoval tím druhým. Co na to říkáte dámy?

4.Kouření zkracuje penis – to nezdravé samozřejmě

Průzkumy prokázaly, že pravidelným kouřením dochází dlouhodobým působením ke zkracování penisu až o jeden centimetr. Pokud se tedy nestaráte o své plíce, přestaňte alespoň kvůli malému kamarádovi.

5. Jste grower nebo shower?

Obecně jsou známé dva druhy penisu – grower a shower. V češtině bychom mohli tyto názvy přeložit jako „pozér“ (shower) a „ten, co roste“ (grower). Jde o to, že shower je velký v podstatě pořád, i ve svém klidovém stavu a při erekci se již mnoho nezvětší, kdežto grower sice vypadá malý vklidu, ale v akci vyroste až do dvojnásobné velikosti. Podle Men’s Health je 79% growerů a 21% showerů.

6. Plod má erekci

Věděli jste, že erekci prožívají i ještě nenarozená miminka?

7. Největší uspokojovatel

Za penis, který obšťastnil nejvíce žen je považován penis krále Fatefehi z Tonga, který údajně odpanil 37800 žen. To dělá 7 panen denně.

8. Ach ti Australané

Muži z australského kmene Walibri používají jako pozdrav vzájemné potřesení penisem.

9. Penis a mozek

Penis není ovládán mozkem, ale autonomním nervovým systémem. To znamená, že někdy, i když muž sebevíc chce erekci, nemůže jí dosáhnout a někdy je to přesně naopak.

10. Kolik erekcí za den?

Muži dosahují průměrně 11 erekcí v průběhu 24 hodin, 9 krát z tohoto počtu se tak stane v noci.

2 votes

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>